!!!!Výhra 2:9 !!!! Velká výhra s těžkým soupeřem, který nám jako jediný letos dokázal vzít bod za remízu

08.03.2012 14:46

HC Oldham : HC Domynos Praha

2        :        9

( 2:3; 0:4; 0:2 )

Popis utkání :

Sezona se blíží ke konci, začíná se rýsovat vítěz ligy a dvě postupové místa. O tyto postupové místa bojují tři týmy, náš tým HCD a týmy s nimiž se střetneme v následujících dvou utkáních HC Kačeři Vinoř a HC Panthers Praha. Přesto, že jsem hráli utkání s týmem, který momentálně figuruje na čtvrté příčce a již nás nemůže ohrozit v bojích o postup, jsem se toho soupeře obávali nejspíše nejvíce. HC Oldham hraje velmi pohledný hokej, kde především ovládá technickou stránku tohoto krásného sportu, okořeněnou a důraznou hru, při které trpí především šrouby držící mantinely pohromadě. V zápase chyběla jedna z našich opor Martin Borl, kterého budeme postrádat i v dalším klíčovém utkání. Naši velkou letošní výhrou je to, že dokážeme odehrát vítěžné, ale především kvalitní utkání i bez našich největších opor. Do utkání se začínají zapojovat i slabší hráči a je vidět jejich velký pokrok, který od založení týmu udělali. To bylo dalších faktorem, který nám pomohl zvládnout toto utkání. Již přímo k průběhu utkání.. Do zápasu jsme vstoupili Mordorským tempem a soupeře zmáčkli v jejich obraném pásmu. Hned na úvod se blýskla první formace kombinací zakončenou přesně mířenou střelou za záda golmana soupeře. Tomáš Vlček 0:1 !!! Soupeř srovnával krok a již bylo nutné přidat na obrátkách pokud jsme chtěli pomýšlet na vítězství. Utkání řídil kvalitní rozhodčí, který se nebál do píšťaly fouknout a tak důrazně vyloučoval. To předvedl hned v páté minutě uktání, kde poslal soupeře do chládku za krosček. Přesilovku jsme hráli s ledovým klidem a soupeře míchali jak v Horstově Smoothie makeru. Po rychlé nahrávce na modrou trefoval z první Pavel Podaný 0:2 !!! V utkání jsme lehce vévodili. Hra obou týmů v plném počtu v tuto chvíli vypadala spíše jako naše přesilová hra a soupeře sme zatlačili do čtverce v jejich obraném pásmu. V 10.minutě jsme dokázali zvýšit náskok na 0:3 Jan Jíša !!!! Hrál se stále pohledný hokej, kde razance byla hlavní náplní. K naší smůle se soupeř vzchopil a ukázal tak, že dnes rozhodně nepřijeli prohrát. Jak se později ukázalo, tak prohrát přijeli. Ale nebudu předbíhat  situaci. Do konce třetiny jsme dvakrát pochybili a soupeř dokázal snížit na rozdíl pouhé branky 2:3 !!! Tato třetina skončila těsným rozdílem. Do druhé třetiny tak přinesla spousty nervozity a atraktivnosti pro diváky. Odpověď soupeřům a fanouškům, kteří nás přišli podpořit našel téměř hned po začátku této třetiny a to ve druhé minutě náš legionář Martin Schiefner 2:4 !!! Dále zaúřadoval rozhodčí a poslal nás do oslabení. Byla to nejméně vhodná chvíle, kdy soupeř dostal šanci a mohl skore opět korigovat, ovšem zkušenosti borců, kterými náš tým oplývá, ukázali, že toto soupeři nedopřejeme. Z buly v našem obraném pásmu dostal na hokejku puk Jan Jíša, který badmintonovým lobem vyhodil puk za půlku kam vystartoval Boltovým tempem centr Peter Urbánek, který se dostal před všechny soupeře a úspěšně tak zakončil nájezdem tuto akci na 2:5 !!! V 8. minutě se na ledě ukázala zubní víla. Tato nejmenovaná osoba vyhazovala puk z našeho obraného pásma a soupeř se nešťastnou náhodou sklonil a vykouzlil si tak úsměv, za který by se nemusel stydět ani Batmanův sok Joker. Tato nehoda nás poslal do oslabení 5-3. Alarmující situaci jsme dokázali vyřešit a oslabení jsme ubránili. Uklidňující branku vstřelil copperfieldskými fintami Marek Niessner 2:6 !!! Začalo opět divadelní představení, které mělo jasný konec. Do dalšího střeleckého políčka se zapsal a teď důrazně podotýkám a rád bych to vypichol podruhé v tomto utkání letecký borec Marek Niessner 2:7 !!! Takto skončila druhá třetina, kde jsme soupeři ukázali, kdo oprávněně vede ligu. Třetí třetina přesto neztrácela tempo a soupeř se ze všech sil snažil udržet poměrně čestný výsledek. Mašina Domynosu jela plnou parou vpřed a soupeři nedarovala nic. Parádní vlašťovkou zavěsil Tomáš Meruna 2:8 !!! Je to tak třetí zápas v kuse, kdy tento hráč dokázal skorovat! Ještě v poslední minutě utkání napřáhl a vystřelil dalekonosnou střelu Jan Jíša, kterou tečoval a poslal pod víko Lukáš Tůma 2:9 !!!  Naše vítězné tažení pokračuje a doufejme, že brzo neskončí.První ze tří klíčových utkání jsme zvládli, teď nás čeká druhý tým ligy a to HC Kačeři Vinoř. HCD Ole!!!