Neporazitelný tým!!! Ani druhý nejsilnější tým ligy,který byl doposud také neporažen nenašel recept na borce našeho týmu HCD !!! Z Benátek nad Jizerou si vezeme výhru 5:4 !!!

08.12.2011 17:06

HC Kačeři Vinoř    :    HC Domynos Praha

4                 :                 5

Třetiny ( 3:0; 1:1; 1:3 )

Neporazitelný!!! Ani druhý nejsilnější tým ligy,který byl doposud také neporažen nenašel recept na borce našeho týmu HCD !!! Z Benátek nad Jizerou si vezeme výhru 5:4 !!!

Popis utkání :

Letošní túra do Benátek nad Jizerou nám přinesla o sto procent lepší podmínky než v loňském roce, kde jsme cestovali „bílou pouští“. Silnice nebo po čem, že jsme to cestovali směrem na Benátky byla pokryta krásným prašanem, který díky vzdušným podmínkám vzplával kolem našich aut a značně komplikoval plynulost jízdy našich borců. Tento výlet jsme si dojista všichni užili. Letos bylo však vše jiné a to nejen z hlediska povětrnostních podmínek. Jeli jsme s cílem udržet vedoucí postavení v lize. Úloha byla tedy mnohem těžší než naposledy kdy jsme bojovali ve středu tabulky. Tým Kačerů poznatelně posílil, což z Vinoře udělalo našeho největšího soka v lize. Již z rozcvičení byla z obou týmů cítit soustředěnost nad tímto důležitým zápasem, teda až na výjimku našeho snipera Matese J. Ten si nakráčel na led až na úvodní hvizd soudího J Po vhození kotouče do středového pole začal boj o naši neporazitelnost a o první příčku v tabulce. Utkání jak se dalo čekat nabralo tempo hodné německého tryskáče Messerschmitta a důrazu bomby Rockyho Balboy. Soupeř hrál tvrdě a dohrával každý námi odehraný puk. Do tohoto stylu hry jsme se velmi brzo implementovali a Benátský mantinely měly s všechny borci co dělat aby kačáci z Benátek měli dále kde hrát. Velmi vyrovnaný zápas otevřel výše zmíněný sniper Martin Borl !!!! 0:1 !!! pro tým HCD. Soupeře tato branka lehce rozhodila a otevřela nám brány k zlomení soupeře. Dalších 5 minut utkání připomínalo šachovou partii,kde jsme soupeře drtili v jejich obraném pásmu. Touto aktivní hrou z naší snahy se vyplodila další branka do síťě soupeře.Na 0:2 zvyšoval Peter Urbánek !!!. Po této brance se soupeř nečekaně vzchopil a opět vyrovnal tempo hry. Hrál se opravdu pěkný,rychlý a kombinační hokej. Do konce třetiny se nám únikem Martina Šífy po levé straně podařilo prostřeli brankáře soupeře malou škvírou mezi betonem a tyčí. Martin Šífa tedy nevyšoval na 0:3!!! První třetinu jsme zvládli noblesně a to především týmovou hrou. Již z pověsti soupeře jsme tušili co nás v druhé třetině čeká a naše předtucha se také vyplnila. Vinoř opět štípala a dohrávala i přes již odehráné puky. Tyto zákroky měli být potrestány, nicméně z píštaly rozhodčího se neodezývaly žádné zvuky. Padlo i několik  seknutí přes výstroj našeho golmana. Po radě našeho opět zmiňovaného snipera nenechat se rozptýlit to byl právě on,kdo po dalším vhazování vyvolal další konflikt a snažil se vyřadit jednoho ze soupeřů svým levým hákem. Viditělně hlavní arbitr nezvládal panující atmosféru a z části druhé třetiny se stalo bojové pole. Během této části jsme inkasovali na 1:3 !!! Věděli jsme, že další průběh utkání v žádné případě nesmíme podcenit. Do konce druhé třetiny jsme dokázali navýšit skore a přiblížit se tak blíže k touženému vítězství. Na 1:4 !!! se prosadil hráč s číslem 22 Peter Urbánek. Je tomu dva týdny co Peťan zakoupil od paní Něměčkové nové korčule a už to byl jeho pátý gol ze dvou zápasů. Peťane dobrá práce! Ve třetí třetině se lehce ztrácelo na rychlosti, což bylo způsobené znatelnou únavou obou týmů, ze dvou předešlých odehraných třetin. Přesto se nám podařilo znovu  rozeznít brankovou sirénu, jmenovitě domyňák Marek Niessner nekompromisně na  1:5!! Dále jsme ale v desáté minutě třetí třetiny jsme chybovali v útočném pásmu a dali soupeři možnost vyzkoušet si solo od modré na našeho golmana. Brankář Ondra R. dokázal najíždějícího protihráče vybruslit , bohužel k naší smůle soupeř trefil téměř z nemožné pozice 2:5!!! Po rozehrávce se soupeř znovu natlačil do našeho obranného pásma, kde od modré bombou pouze orazítkoval zadní mantinel, po odrazu jsme opět chybovali a po špatné rozehrávce namazali soupeři přímo na hůl, kde by muset trefit branku se vší úctou i Stevie Wonder. 3:5!!! A ejhle zápas byl opět otevřený. Soupeř tlačil, nicméně jsme se nenechali zatlačit do obrany a nehráli oblíbený styl hry kouče naší národní fotbalové reprezentace „beton“. Díky tomu jsme drželi dvougolové vedení do 55 minuty utkání. V tento moment se vhazovalo před naši svatyňí. Soupeř vyhrál buly a hned z první pálil protihráč dělovkou po ledě, kde nám nedal šanci golu zabránit 4:5!!! Do týmu se vrátila menši nervozita. Díky již několika posbíraným zkušenostem jsme dokázali udržet vedení na naší straně do konce zápasu a zaslouženě po kvalitnějším výkonu než podal soupeř vyhráli 4:5!!!.Nutno podotknout,že jsme hráli s doposud nejlepším týmem, kterýmu sekunduje tým HC Oldham Praha. Utkání nabídlo divákům troufám si říci atraktivní podívanou. Soupeřům velmi děkujeme za skvělé utkání a těšíme se na odvetu v našem domácím prostředí.