Domyňácký letci zvádli první utkání ligy na výbornou. Rozmetali tým HC HYPO Praha !!! VÝHRA 5:9 !!!

18.10.2012 16:02

HC HYPO : HC DOMYNOS PRAHA

5      :      9

( 1: 5 ; 1:3 ; 3:1 )

Vstup do nového ročníku PLLH náš tým HCD proletěl na ledě soupeře velkým stylem. Podařilo se navázat tak na výkony, které tým podával v předchozím ročníku. Nejprve je dobré představit nové tváře v týmu HC Domynos Praha. První posilou a již známou tváří je Marek Borovský, který s námi již absolvoval loňský mezinárodní turnaj a značně tak dopomohl týmu k titulu šampiona. Jde jednoznačně o hráče, který bude jeden z tahounů týmu a attacker nejvyšších pozic v kanadském bodování. Vše již dokázal v přípravných utkáních a letošním mezinárodním turnaji. Skvěle zapadl do party a tým je tak bohatší o další klenot. Jeho konkurentem je druhá posila, která začala až tuto sezonu. Absolvovala přípravu a taktéž mezinárodní turnaj. Mezi HCD letce se tak přidal Jakub Maršík. V předešlých utkáních podával taktéž vynikající výkony a můžeme se tak těšit na další ničivou sílu týmu HCD. Poslední možnou silou týmu může být comeback jednoho ze skvělých hráčů a to Jardy Kliky, v jeho případě stále čekáme na reakci, zda angažmá v týmu přijme.

Již k samotnému utkání…Liga okusila příchuť kvality v letošní roce poprvé dne 12.10.2012 na ledě zimního stadionu Nikolajka, kde nastoupil náš tým. Přes nepříznivé podmínky, které připomínali spíše utkání Winter Classicu utkání začalo. Úvodní buly vhodil námi známí a “velmi oblíbený” sudí Milan Soukup, který v našich utkáních, které jsou jím řízeny zastává názoru, že je nutné dát taky šanci soupeři a okořenit tak nervy našich borců. Tým HC HYPO Praha v loňské sezoně sestoupil z vyšší ligy, tudíž se čekalo spíše pohodlné utkání. Nicméně realita byla jiná. HC HYPO hrálo hezký hokej, přesto nečekalo jakého soupeře hostí. Náš tým se velmi rychle ujal vedení a začal ničit obranné pásmo soupeře, ze kterého by se po první třetině dal postavit, díky nashromážděnému sněhu sněhulák Frost. O první branku se postaral náš “veteran”  Pavel Sosna. Následně se trefili Marek Niessner, Tomáš Vlček a svojí druhou branku si připsal Pavel Sosna 0:4 !!! Soupeř dostal šanci díky naší chybě v návratu do našeho obraného pásma a tuto chybu zdařile potrestal 1:4 !!! Tento mistake nás nenechal vyvést z miry a dále všichni letci HCD pokračovali v krasojízdě. Další branku přidal Marek Niessner a uzavřel tak skóre první třetiny na 1:5 !!! Začátek druhé třetiny hejna borců HCD pořádala drtivé nálety na brankáře domácích a opět hra měla jednostranou záležitost. Toto druhé dějství přineslo celkem 4 branky. 3 vstřelil náš tým a 1 soupeř. Za HCD se trefili Jakub Maršík, Tomáš Vlček a Jan Jíša. Skoré po druhé třetině 2:8 tak s velkou pravděpodobností určovala vítěze tohoto duelu. Z řad soupeřů se ozývali žádosti o spomalení tempa. Do třetí třetiny jsme tak již nastoupili v exhibičním tempu a dovolili tak soupeři k úpravě skore na 9:5. Soupeř vstřelil jednu branku z nařízeného trestního střílení a o branku HCD se postaral Martin Schiefner !!! Náš tým tedy v úvodním utkání ligy vyhrál hladce 5:9 a připsal si tak první 2 body za vítězství. Dalším soupeřem našeho týmu bude další z postupujících týmů z nižší soutěže, ambiciózní tým ROOSTERS. Utkání začíná 18.10.2012 v 22:30 na domácí ledě HCD Hvězdě..