Derby HC DOMYNOS PRAHA – HC PANTHERS PRAHA !!!!!! VÝHRA 4:2 !!!!!!

22.12.2011 22:04

Jistě netrpělivě čekáte jak dopadlo derby HC DOMYNOS PRAHA – HC PANTHERS PRAHA. Po velkém obratu se našemu týmu povedlo potvrdit status nejsilnějšího týmu ligy. !!!!!! VÝHRA 4:2 !!!!!!  Derby se odehrávalo ve velkém tempu a rozhodně se nešetřilo na tvrdosti. Před posledním zápasem první půlky soutěže jsme stále lídrem. HCD OLE!!!

Popis utkání :

Další velmi očekávané utkání a derby s týmem HC Panthers Praha se konalo na domácím stadionu HCD. Podle loňským vzájemných střetnutí se očekávalo velmi tvrdé utkání. Již z rozbruslení bylo vidět, že nepůjde o lehké utkání. Na úvodní buly se postavil zbojník se svou kompozitovou mačetou Martin Schiefner. Uloupil pro nás první puk, který jsme okamžitě zavezly do útočného pásma a prověřili watchmena soupeřů. Rovnou mohu říci, že v tomto uktání excelovali brankáři, zejména náš golman Ondra Roubal, který mi občas připomínal spidermana. Kotouče kolem něj lítali jako když letouny nalétávaly nad Pearl Harbor,ale on znemožnil téměř každému skorovat. Stal se oporou a klíčem týmu k vítězství. Zpočátku bylo střetnutí týmů velmi vyrovnané, postupem času soupeř působil lehce odpočatějším dojmem a také to zužitkoval. V 11. Minute utkání jsme prohrávali 0:1. Bohužel v našem týmu panovala menší  zdravotní únava.  Minimálně pět hráčů z týmu se momentálně kamarádilo s mr. coldrexem. To se lehce na týmu projevilo a byla znát menší křeč. Přesto jsme drželi se soupeřem tempo, bohužel soupeř opět zužitkoval protiútok a přesnou nechytatelnou střelou pod víko protrhal všechny pavučiny našeho zápasového hrdiny 0:2. Takto skončila první třetina a vzhledem k momentálnímu rozpoložení to v týmu zrovna famfárově nevypadalo. Druhá třetina neměla opět žádnou ze stran, která by opravdu vyčnívala nad tím druhým. Přesto bych rád vypichol jednu skutečnost a to, že jsme jak je naším standardem nehrály z obrany. Útok byl ve většině případech moc vytáhnutý a tak jsme lehce vázli v rozehrávce. V 8.minutě druhé třetině jsme po dlouhém čekání snížili stav utkání na 1:2 !!! Skoroval jeden z našich brankostrojů Peter Urbánek. Tento stav byl již rozhodně přívětivější. Bojovali jsme co nám síly a zdraví stačilo. Touženého vyrovnání jsme se dočkali v 17.minutě 2:2!!! O tuto “impozantní” branku se postaral naše pravé křídlo Marek Niessner, kde mi připoměl hlášku Roberta Záruby “roztháhni nohy a já ti tam ten kotouč pošlu jak se sluší a patří.Následoval urputný boj o to kdo strhne vedení na svoji stranu a tím se přiblíží k vítězství. Obo celky si uvědomovali jak důležitá další vstřelená branka bude. Stavem 2:2 skončila druhá třetina. Bylo až neuvěřitelné jak se tým dokázal během přestávky mezi druhou a třeté třetinou semknout a vybudit se k závěrečnýmu úderu. Připraveni jsme byli i na možnost stáhnout sestavu pouze na dvě úderné formace. Třetí dějství začalo a strhlo se doslova peklo. Začali jsme být v zápase lepším týmem, nicméně stále ne takovým, který tempo diktuje. Soupeř složen z velmi kvalitních hráčů bojoval také velmi urputně. Domyňácká krev se v každém z hráčů začala vařit. V 6. minutě dostal mezi kruhy na hůl puk náš momentálně lídr kanadského bodování Jan Jíša a nekompromisní dělovkou prostřelil golmana soupeřů, kterému ukázal proč je mistrem světa v silovém trojboji 2:3!!! V tom začal soupeř ztrácet nervy a snažil se souboj obrátit svoji tvrdostí. Zápas se stal přehlídkou letající supermanů po mantinelech. Každý kdo se přiblížil mantinelům okusil jejich příchuť ať už se jednalo o hráče našeho týmu nebo soupeřů. Nikdo si nenechal nic líbit a což jistě pro fanoušky bylo velmi atraktivní. Bylo až zatracené štěstí,že nikdo neodešel s nějakou tou krvavou ranou. Co čert nechtěl soupeřovo pravé křídlo dostalo puk metr před našeho osamoceného stojícího lapače. Na střelu měl dobré dvě vteřiny,tak si mohl kotouč krásně připravit a zamířit. Puk se vymrštil do pravého horního růžku naší svatyně, když se v tom  božské chapadlo našeho borce vymrštilo a zmařilo soupeřovu šanci na vyrovnání. Takový zameták se nevidí ani v NHL. Jestli někdy Ondra tuto kulatou čepici bude chtít obměnit, navrhnu ji na vložení do vytrýny síně slávy čslh. Tento zákrok tým nabudil a dokázali jsme vstřelit pět minut před koncem utkání další branku na 2:4!!!O branku se postaral opět brankostroj Peter Urbánek. V tento moment soupeř musel hrát vabank a snažit se o jakýkoliv rychly ač riskantní protiútok. Nenechali jsme nic náhodě a udrželi dvoubrankový náskok až do konce. Závěrečnou sirénou začali velké oslavy. Jde o velmi cenné body. Utkání mělo opravdu parádní náboj a ti fanoušci,kteří nepřišli do arény o hodně přišli. V takovémto stylu budeme chtít pokračoval, tak se po novém roce můžete těšit na další skvělé vypjaté střetnutí. 6.ledna uzavřeme první polovinu soutěže proti týmu HC Kunratice Praha. Doufám že tým HCD budete i nadále podporovat.Děkujeme za podporu v letošní roce.