Další vysoká výhra 5:10!!! Tým nováčka soutěže jsme porazili vysoko a připsali si další body do tabulky za vítězství.HCD Ole!!!

01.11.2011 15:41

Průběh utkání :  HC Papoušci : HC Domynos Praha
                                5          :          10

Do utkání jsme nastoupili s vědomím, že utkání musíme vyhrát. Soupeř je nováčkem letošního ročníku, tudíž jsme si nebyli úplně vědomi kvality tohoto týmu. Podle jejich posledních dvou zápasů nám dávalo pocit, že soupeř bude na podobné úrovni jako náš poslení soupeř HC Forfun Praha. Zápas jsme začali velmi dobře a již z první střely zápasu jsme prostřelili golmana domácích. Od modré napřáhl Martin Schiefner a nedal soupeři šanci 0:1 !!! pro HCD. Během další minuty jsme vsítili další gol a zápas opět směřoval k velkému debaklu. Tomáš Porupka 0:2 !!! Soupeř se lehce vzpamatoval a lehce znepříjemnoval naši klidnou hru. V desáté minutě po krásné kombinaci vstřelil svůj druhý gol v zápase Martin Schiefner. 0:3 !!! V dojmu, že zápas nabral jednosměrku a soupeř se nedokáže vzpamatovat z tohoto nástupu jsme opět dokázali, že jsme nezapoměli na přístup k některým zápasům z loňské sezony. Velmi jsme polevili, soupeř začal velmi štípat, hrát více do těla a především rychle bruslit a přistupovat k nám. Tím nám velmi stížili průběh jinak klidného zápasu. Soupeř snížil na 1:3 !!! Naštěstí pro nás soupeř chyboval a nechal samotného Daniela Satina před brankou, který se nemýlil a navýšil na 1:4. Nic to neměnilo na situaci, že jsme hráli vlažně a dávali soupeři spousty místa k realizování jejich snahy o obrat. Díky tomuto jsme inkasovali zbytečný gol a náhle byl rozdíl skore pouze dvoubrankový. 2:4. Do konce první třetiny jsme ovšem zabrali a zvýšili na 2:5 !!! Tuto branku v střelil Lukáš Záruba a připsal si tak první gol v letošní sezoně - jen tak dál! Ovšem do druhé třetiny jsme navázali na nasazení z první třetiny kdy jsme soupeři nechávali spousty prostoru. Kvalitně jsme bránili,ale vytratila se naše standardní snaha-bojovnost-touha ničit soupeře v jejich obraném pásmu na kterou jsme zvyklý z předchozích zápasů. Tato třetina skončila nerozhodně 1:1. Za náš tým HCD se trefil náš nový spoluhráč Marek Niessner a připsal si první golový bod v barvách HCD, gratulace!!! Skore po druhé třetině bylo 3:6! V poslední třetině jsme chtěli soupeře opět zatlačit do jejich obranného pásma jako tomu bylo na začátku zápasu. Dařilo se nám to. Po snaze si druhý gol připsal Marek Niessner 3:7!!! Vypadalo, že je rozhodnuto. Opět jsme byli uvedeni v omyl. Papoušci klovali a stříleli ze všech možných pozic. Tato taktika se jim vyplatila. Snížili na 4:7 !!!. Následně v dalším útoku došlo k nedorozumění mezi našimi spoluhráči a dostali zbytečný gol 5:7 !!! V tu chvíli jsme se zdravě naštvali a ukázali kdo, že je pánem tohoto utkání. Opět jsme začali bruslit, kombinovat a více střílet. S voleje napřáhl k dělovce Pavel Podaný a nádhernou střelu nedal golmanu domácích absolutně žádnou šanci.Od modré trefil pod víko 5:8 !!! Svého třetího golu v sezoně se následně dočkal i Mark Sandecki, grandiozním blafákem zvýšil na 5:9 !!! Desítku jsme završili rozehrávkou z buly v našem obraném pásmu.Rychlou přihrávkou našel Martin Schiefner, Martina Borla, který z první předával na rychle rozjetého Honzu Jíšu, ten se nemýlil a dosáhli jsme opět velmi vysoké výhry 5:10!!!!!
Problémem proč jsme dostali tolika golu byla nedůslednost v pár částech utkání. Důležité je, že tým si tuto skutečnost uvědomuje. Velmi uklidňujícím nám může být fakt, že pokud chceme soupeře k ničemu nepustíme. V dalším utkání nás již čeká velmi silný soupeř a to SKP Praha 10. Podle prvních čtyř odehraných kol to vypadá na tým, který bude také usilovat u postupující místo. Konečně se vrátíme na domácí led a pokusíme se udělat další krok k touženému postupu.